Pokaler

Villy Pallesens Pokal:
Tildeles den, der i det forløbne år har gjort et stort stykke arbejde for klubben på det praktiske og teoretiske område.

1966 Arne Jensen
1967 Frede Vestergaard
1968 Villy Jensen
1969 Olrik Rahbæk
1970 Knud Kammersgaard
1971 Gudmund Overby
1972 Poul Mortensen
1973 Vagn Jespersen
1974 Kristian Lysgaard
1975 Bernhard Bertelsen
1976 John Nielsen
1977 Søren Møller
1978 Niels Ramy Bech
1979 Ebbe Eg
1980 Benny Andreasen
1981 Sv.Aa. Yderstræde
1982 Leo Christensen
1983 Bjarne Nielsen
1984 Jens Larsen
1985 Kaj Skriver
1986 Bernhard Bertelsen *
1987 Søren Møller *
1988 Allan Dam Nielsen
1989 Arne Rindom
1990 Hans Jensen
1991 Anders Mosegaard
1992 Preben Andersen
1993 Hans J Andersen
1994 Jens Mosegaard
1995 Poul Erik Jakobsen
1996 Per Nielsen
1997 Poul S Høgh
1998 Jens Kjær Nielsen
1999 Bent Brodde
2000 Hans Jensen *
2001 Hasse Vilstrup
2002 Kenni Jensen
2003 Henning Knudsen
2004 Ole Madsen
2005 Allan Dam Nielsen
2006 Ejvind Juul Nielsen
2007 Hans Jensen
2008 Jens K Nielsen
2009 Jørgen Jepsen
2010 Finn Jensen
2011 Jesper Meier
2012 Hans Jensen
2013 Hans Jørgen Andersen
2014 Tommy Hansen
2015 Henrik Thylstrup
2016 Jan H Rømer
2017 Jesper Meier
2018 Ole Madsen
2019 Johnny Lauritsen
2020 Preben Farsinsen

 

Arne Jensens Pokal:
Tildeles den, der i det forløbne år har gjort noget for sig selv

1975 Tommy Jensen
1976 Carl Aage Thybo
1977 Dennis Andersen
1978 Benny Andreasen
1979 Villy Munksgaard
1980 Reidar Gundersen
1981 Søren Enevoldsen
1982 Henning Knudsen
1983 Allan Dam Nielsen
1984 Peter Andersen
1985 Jens Kjær Nielsen
1986 Anders Mosegaard
1987 Ivan Lysgaard
1988 Knud Ove Nielsen
1989 Torben Mosegaard
1990 Poul Erik Jakobsen
1991 Jørgen Jepsen
1992 Henning Knudsen
1993 Bent Brodde
1994 Jørgen Jepsen
1995 Preben Jørgensen
1996 Knud Ove Nielsen
1997 Michael Svendsen
1998 Torben Mosegaard
1999 Henning Jensen
2000 Tina Svendsen
2001 Brian Gaardsvig
2002 Jørgen Jepsen
2003 Claus Krupsdahl
2004 Jan Rømer
2005 Kenni Jensen
2006 Henning Jensen
2007 Jacob Mastrup
2008 Jesper Rosenkvist
2009 Martin Vestergård
2010 Tommy Hansen
2011 René Risum
2012 Jan Hansen
2013 Yavor Kuzmanov
2014 Christian Bruhn
2015 Morten Thylstrup
2016 Benjamin Seferovic
2017 Michael Ellingsen
2018 Jakob Mastrup
2019 Lars Marinussen
2020 René Risum


Rodes Pokal:

Tildeles den førsteårs dommer, der i det forløbne år har gjort en god indsats

1975 Villy Munksgaard
1976 Arne Nielsen
1977 Ole Gregersen
1978 Anders Mosegaard
1979 Niels Vestergaard
1980 Jørgen Bach
1981 Bent Bach Pedersen
1982 Lars Pyndt
1983 Leif Jørgensen
1984 Hans Jensen
1985 Mogens Sørensen
1986 Per Nielsen
1987 Bjarne Jensen
1988 Ole Skovgaard
1989 Jørgen Jepsen
1990 John B Jørgensen
1991 Bjarne Styhm
1992 Torben Rasmussen
1993
1994 Michael Larsen
1995 Tina Svendsen
1996 Lars Nykjær
1997 Henning Jensen
1998 Kim Hedegaard
1999 Peter Skov-Jensen
2000 Ole Kristensen
2001 Kenni Jensen
2002 Henrik Juhl
2003 Kim Hehlert
2004 Jakob Mastrup
2005 Rene Christensen
2006 Jesper Rosenquist
2007 Ingen
2008 Heine Buus
2009 Michael Ellingsen.
2010 Morten Thylstrup
2011 Arif Cebel Öniz
2012 Christian Bruhn
2013 Dogan Yayla
2014 Mathilde Mulvad
2015 Lars H Evers
2016 Dragan Acimovic
2017 Lars Pedersen
2018 Jonas Johansen
2019 Simon Jakobsen
2020 Sanne Dam


Villy Jensen og Søren Møllers Pokal:

Tildeles vinderen af teorimesterskabet

1976 Ebbe Eg
1977 Ebbe Eg
1978 Peter Andersen
1979 Torben Nørgaard
1980 Anders Mosegaard
1981 Allan Dam Nielsen
1982 Ken Nyborg
1983 Ken Nyborg
1984 Hans Jensen
1985 Hans Jensen
1986 Hans Jensen
1987 Anders Mosegaard
1988 Ebbe Eg
1989 Ivan Lysgaard
1990 Anders Mosegaard
1991 Henning Knudsen
1992
1993 Torben Mosegaard
1994 Michael Svendsen
1995 Henning Knudsen
1996 Michael Svendsen
1997 Michael Svendsen
1998 Knud Ove Nielsen
1999 Allan Dam Nielsen
2000 Henning Jensen
2001 Per Nielsen
2002 Henning Jensen
2003
2004 Ole Kristensen
2005 Per Nielsen
2006 Michael Nors


Arne Jensens Mindepokal (skænket af Ketty Jensen):

Tildeles den, der i det forløbne år har vist interesse for klubbens arbejde og udvist godt kammeratskab.

1976 Alfred Bendt-Hansen
1977 Sv.Aa. Yderstræde
1978 Knud Kammersgård
1979 Arne Pedersen
1980 Leo Christensen
1981 Carl Aage Thybo
1982 Anders Mosegaard
1983 Kristian Lysgaard
1984 Ejvind Juul N.
1985 Carsten Thybo
1986 Jens Kjær Nielsen
1987 Ebbe Eg
1988 Jim Møller
1989 Jørgen Pedersen
1990 Hans J. Andersen
1991 Michael Svendsen
1992 Preben Jørgensen
1993 Anders Mosegaard
1994 Erik Korsgaard
1995 Lynge Grønbæk
1996 Sv.Aa. Yderstræde
1997 Lars Jensen
1998 Henning G Jensen
1999 Hasse Vilstrup
2000 Jens Kjær Nielsen
2001 Dennis Andersen
2002 Ejvind Juul N.
2003 Brian Laursen
2004 Kim Hehlert
2005 Michael Larsen
2006 Per Buur
2007 Kim Hehlert
2008 Sv. Aa. Yderstræde
2009 Robert Houlberg
2010 Leo Christensen
2011 Søren Basse
2012 Thomas Præstegaard
2013 Per Buur
2014 Robert Houlberg
2015 Mirsad Topic
2016 Preben Farsinsen
2017 Jesper Rosenquist
2018 Martin Vestergaard
2019 Kenni Jensen
2020 Per Nielsen


Gudmund Overby Pokalen (skænket af DGI i 2002):
Tildeles en dommer, der i det forløbne år har dømt mange DGI-kampe og herved har ydet en særlig indsats over for DGI og Herning Fodbolddommer Klub.

2002 Knud Kammersgård
2003 Sv.Aa. Yderstræde
2004 Dennis Andersen
2005 Erik Korsgaard
2006 Frode Jensen
2007 Arne Reimers
2008 Alfred B Hansen
2009 Per Nielsen.
2010 Dennis Andersen
2011 H C Søndergaard
2012 Emil Knudsen
2013 Leo Christensen
2014 Thorkild Langhoff
2015 Ceylan Yayla
2016 Erik Korsgård
2017 Vagn Mikkelsen
2018 Kim Pallesen
2019 Henning Gidsel Jensen
2020 Steen Mikkelsen